Klassikaline ahjubroiler

Klassikalise maitsestusega kvaliteetse eestimaise ahjubroileri maitsebuketi loovad erinevad vürtsid ning maitsetaimed nagu paprika, koriander, küüslauk, kurkum, köömned, tšilli ja muskaat. Ahjuvalmis broiler on juba küpsetuskotis, mis tagab alati mahlase tulemuse.

EAN
~1,8 kg 640189

Koostisosad

broiler 87%, vesi, sool, dekstroos, taimsed kiud (sh psüllium ja hernes), vürtsid, maitsetaimed, lõhna- ja maitseained.

Toode võib sisaldada vähesel määral nisu, muna, soja, piima, sinepit ja sellerit.

Valmistamine

Võtke broiler külmkapist välja ning hoidke u 1 tund enne küpsetamist toatemperatuuril.

Ahjus: Eemaldage ilukott ning lõigake küpsetuskotil 1 nurk maha, et küpsemise ajal tekkiv aur saaks kotist välja. Asetage broiler ahjupannile ning seejärel eelsoojendatud 180 °C ahju, pöördõhu programmil.

1,6 kg broileri puhul kulub küpsetamiseks ~1,5 tundi. Suurema kaaluga broileri puhul lisage iga 0,1 kg kohta 5 minutit küpsetusaega. 10-15 minutit enne küpsetusaja lõppemist avage küpsetuskile, et saavutada kuldpruun broileri pealispind. Küpsetusaja lõppedes kastke ahjubroilerit küpsetuskarpi kogunenud leemega – nii jääb broiler mahlasem.

Kuumaõhufritüüris: Eemalda broiler küpsetuskotist ja küpsetuskarbist ning aseta broilerirind fritüüri, seljapool ülespoole. Küpseta 180°C juures 40 minutit ning keera broiler ümber. Küpseta veel 40 minutit.

Enne serveerimist laske broileril 10-15 minutit seista. Linnulihatooteid tuleb enne tarvitamist kuumtöödelda vähemalt sisetemperatuurini +75 °C. Ärge laske küpsetamisel ahjutemperatuuril tõusta üle +200 °C.

NIPP! Vahetult enne broileri küpsetamist võib toimida ka järgmiselt: ärge küpsetuskotil nurka ära lõigake, vaid asetage broiler ahju kinnise küpsetuskotiga. Ca 15-20 minuti möödudes, kui kilekott on tekkinud auru tõttu paisunud, torgake koti sisse auk või lõigake koti nurk ära – ettevaatust kotist väljuva kuuma auruga! Sedasi tehes ei kleepu küpsetuskile küpsetamise ajal broileri külge ja seda on peale küpsetamist lihtsam eemaldada.

Säilitamine

+2…+4 ˚C

Keskmised toiteväärtused 100 g toote kohta:
Energiasisaldus 571 kJ / 137 kcal
Rasvu 7,3 g
Sh küllastunud rasvhappeid 2,2 g
Süsivesikuid 1,2 g
Sh suhkruid 0,7 g
Valke 16 g
Soola 1,1 g