DC komplekteerijad

Baltikumi logistikakeskuses inimestega suhtlemist jagub, sest rõhk on meeskonnatööl

2021. aastal avasime uue ja keskkonnasäästliku logistikakeskuse Rae vallas, Jüris. Keskus teenindab tsentraalselt kogu Baltikumi, asendades ettevõtte seni Rakveres ja Riias tegutsenud komplekteerimiskeskused ja annab tööd rohkem kui sajale inimesele. Oma tööst modernses logistikakeskuses räägivad tõstukijuht Steven Randväli ja vahetusevanem Kristina Tabalova.

Kui kaua olete ettevõttes töötanud ja kuidas näeb välja teie igapäevatöö?

Steven: Olen siin töötanud kaks aastat. Tööd alustasin kesklaos komplekteerijana ning pärast poolt aastat sain võimaluse alustada tööd tõstukijuhina. Igapäevaseks tööks on kauba ladustamine passiivaladesse (ehk kauba ladustamine riiulitesse), platsi korrashoidmine, autode laadimine ning alade täitmine (toome kaupa aladesse, kuhu komplekteerijad tellivad), samuti kolleegide abistamine. Meie tööpäevad kestavad niikaua kuni oleme täitnud kõikide poodide tellimused.
Kristina: Ettevõttes alustasin tööd komplekteerijana 2005 aastal. Neli aastat hiljem edutati mind vahetusevanemaks. Vahetusevanemana pean organiseerima meeskonnatööd, seda põhiliselt oma vahetuses, aga tuleb ka ette teises vahetuses. Koostan igakuiselt ka töögraafikuid. Kuna meie osakond vastutab kauba saatmise eest poodidesse, pean kiirelt reageerima kui mõni tööline haigeks jääb ja vaatama, kas on vajadust asendamiseks või mitte. Tööpäeva jooksul pean reageerima kõikidele n.ö viperustele (kas kaup on õigel ajal komplekteeritud, kas kogu kaup on olemas, inimestele ülesannete jagamine, jms). Tööl käin vahetustega, meil on pikk ja lühike nädal. Vahel võib minu tööpäev natukene kauem kesta, näiteks kui peab ootama kaupa, mis on kindlalt vaja ära komplekteerida VIP klientidele. 

Milline on teie tööalane taust ja miks otsustasite tööle tulla just siia?
Steven:
 Minu varasemad töökohad on kõik olnud seotud metallitöödega, nii Eestis kui  välismaal. Siia sattusin juhuslikult – olin äsja tagasi tulnud Austaaliast ja vajasin tööd. Tööportaalis ringi sirvides leidsin tööpakkumise ja kuna olen ise Rakvere inimene, teadsin ettevõttest, eelkõige Rakvere lihatööstusest, palju. Teadsin ka seda, et tegu on Lääne-Virumaa ühe suurema tööandjaga.
Kristina: Varem olen ma töötanud turisminduse alal ja väikest aega klienditeenindajana. Aastal 2005 sai määravaks ikkagi põhiliselt palgasumma. Rakveres oli too aeg suht vähe töökohti kus võis normaalselt teenida. Ja teine pluss on muidugi töögraafik. Rakvere Lihakombinaadi kohta teadsin loomulikult toodete tõttu. Aga ka sellepärast kuna mu isa töötas seal.

Kui kerge oli tööle asumine ja mis teile oma töö juures meeldib? Millised isikuomadused on teie ametikohale vajalikud?
Steven: Sisseelamine oli kerge, kuna suhtlen inimestega vabalt ja olen varemgi füüsilist tööd teinud. Tööd pole ma kunagi kartnud ja olen kõigega hakkama saanud, samuti olid mul siin ees tuttavad. Minu tööl on palju plusse – esiteks on meil väga hea seltskond, kes kõik abistavad üksteist. Kuigi meil on istuv töö, on tõstukijuhtidel huvitav, sest täidame erinevaid ülesandeid. Tõstukijuhil peab olema kiire ja loogiline mõtlemine, samuti pead olema avatud silmadega, märkamaks oma töökohustusi ning kui kuskil on midagi vaja teha, siis teed kohe ära, mitte ei oota, et keegi teine selle ära teeks. Kedagi välja õpetades näeme kohe esimesel päeval ära kas inimesest saab asja, kas ta tahab seda tööd teha ning kas talle pakub see huvi.
Kristina: Minul isiklikult oli nii meeskonda kui töösse väga lihtne sisse elada. Olen taibukas inimene ja haarasin kohe kõike, mida õpetati, loomulikult olid abiks super töökaaslased. Mulle meeldib väga inimestega suhelda ja logistikaosakonnas jagub seda palju. Igapäevaelus meeldib mulle teiste inimeste vajadustega arvestada ning sellest tulenevalt hindan väga meeskonnatööd, mis on antud ameti juures kindlasti üks tähtsamaid nüansse. Vahetusevanemal peab kindlasti olema positiivne suhtumine, läbirääkimisoskus, suhtlemisoskus, oskus jääda rahulikuks keerulistes olukordades ja ta peab valmis olema meeskonnatööks. Kuna inimtüüpe on palju, siis kindlasti on vajalik oskus arvestada teiste inimeste vajadustega.

Miks on meie Baltikumi logistikakeskuses hea töötada? Millised on sinu töökaaslased?
Steven: Meie logistikakeskus on tänapäevane ja kõigi mugavustega hoone, kus isegi vajadusel öömaja olemas. Investeeritud on uude tehnikasse. Hindan väga, et ettevõtte poolt on korraldatud transport ka pikema maa tagant (elan Rakveres), organiseeritud buss toob mind tööle ja tagasi. Meie meeskond on väga äge, toetav ja usaldusväärne. Saame omavahel hästi läbi ja aitame üksteist. Lisaks on meie meeskonnal hea huumorisoon ja igav juba ei hakka. Töögraafikust – meil on pikk ja lühike nädal. Ja kuna lühemal nädalal on vabu päevi rohkem siis jõuan ka perega aega veeta ja eestimaad avastada või vahepeal soojal maal puhata. Üldiselt ei sega töö ei pereelu ega vaba aega. Suvel tegelen näiteks matkamisega. Samuti käime sõpradega jalgpalli mängimas ja suvel rannamõnusid nautimas. Viimased aastad olen tegelenud kalastamisega, seda nii suvel kui talvel.
Kristina: Meie logistikakeskus on väga kaasaegne. Arvestatud on tööliste vajadustega, sealhulgas on olemas korralikud puhkeruumid ning arvestatakse ka kaugemalt tulijatega, kes saavad vajadusel kohapeal ööbida. Töökeskkond on puhas ja inimesed toredad. Lõppkokkuvõttes oleme nagu üks suur perekond, kes on ühise eesmärgi nimel väljas. Töö ja eraelu on lihtne ühildada, niivõrd pika staaži vältel olen leidnud tasakaalu. Vabadel päevadel pühendan end lapsele ja tema õpingutele, samuti meeldib mulle jalutamas käia ning raamatuid lugeda.