Broileriliha on nüüd veelgi kergem ja tervislikum – see on Tallegg FIT!

17. juuni 2024

Kevadel uuendas Tallegg oma tootesarja ja endise Tallegg Fitness seeria asemel toodi turule Tallegg FIT! Kõik tooted on valmistatud eestimaisest antibiootikumivabalt kasvatatud broilerite väherasvasest ja valgurikkast rinnafileest, lihasisaldus on alati vähemalt 75% ja toodetel madal soola- ja suhkrusisaldus, mis on maksimaalselt vastavalt 1,5% ja 5%. Uuendusi tutvustab Talleggi toote- ja turundusjuht Tiina Stint.

Tiina Stint. Foto: Marek Metslaid

„Tallegg FIT! tooted on meie igakülgset heaolu silmas pidades välja töötatud koos toitumisnõustaja Teele Tederiga. Valgurikas toit aitab kaasa lihasmassi kasvule ning vanemas eas ka lihasmassi säilimisele, samuti hoiab luud tugevad. Valgurikas toit tekitab pikemaks ajaks täiskõhutunde ja vähendab näksimisvajadust. Meie eesmärgiks on inimestele kindlustunde tagamine – et neid tooteid tarbides teed endale ja oma tervisele head,“ kirjeldab Tiina uut tooteseeriat.

Tallegg FIT! märk pakenditel näitab, et selle seeria tooted on juba niigi kergete broilerilihast toodete seast veelgi kergem valik. „Tallegg FIT! ei ole tootesari pelgalt trennihuntidele, vaid kõigile – nii noortele kui vanadele, hoolimata eluviisist ja aktiivsustasemest. Just sel põhjusel otsustasime eemaldada tootesarja nimest sõna fitness ning asendada selle lihtsa ja konkreetse FIT!-iga, mis toob esile ka toodete laiema tarbijaskonna,“ ütleb Tiina.

Tallegg FIT! toodete kujundused töötati välja koostöös disainiagentuuriga Koor. Värvivalikul lähtuti sellest, et helesinine värvus kannab endas kergust ning on lihariiulitel hästi märgatav. „Soovisime FIT! seeria tooteid Talleggi teistest toodetest selgelt eristada ja lisada rohkem kergust ning mängulisust pakendidisaini. Selle saavutasime julge fuksiaroosa aktsentvärvi ja abstraktsete lillemotiividega. Uues disainis on küll veidi naiselikku joont, kuid need tooted ei jää märkamatuks ka meeste hulgas,“ sõnab Tiina.

Tallegg FIT! pressiüritus 22.05.2024 (Tiina paremalt kolmas). Foto: Rauno Liivand

„Haarates poeriiulilt Tallegg FIT! toote võib kindel olla, et see on maitsev, kerge ja tervislik valik. Tallegg FIT! on lõbus, muretu ja alati maitsekas, pakkudes uusi huvitavaid maitsekombinatsioone. Tallegg FIT! inspireerib ja julgustab kõiki, et kokkamine oleks lihtne ja mõnus,“ iseloomustab ta. „Andes FIT! toodetele täiesti uue ilme ning selge eristuvuse, oleme teinud tarbijate elu palju lihtsamaks – ei pea enam pikkade poeriiulite ees nuputama, milline see kergem valik võiks olla.“
Hetkel kuulub FIT! sarja 12 toodet, sealhulgas mitmed tarbijate lemmikud igapäevatooted nagu kanafileesink ja broileririnnafilee hakkliha. Kolm toodet seevastu on uhiuued, just suviseks hooajaks loodud. „Vürtsikas metsamarja broileri rinnafileešašlõkk on mõnusalt tšilline ja marjane. See toode on sai juba kevadel Oma Maitse ajakirja maitsetestis auhinnatud kui Parim Kanalihatoode 2024. Lisaks tõime turule kaks imekergelt valmivat broileririnnafileest minutipihvi: rikkalikult ürtidega üle kuhjatud pestomarinaadis minutipihvi ning kergelt suitsuse noodiga BBQ-maitselise minutipihvi. Võib juba ette hoiatada, et järgmisel hooajal lisandub FIT! tooteid ka teistesse kategooriatesse, seega sarja arendus on täies hoos,“ on Tiinal hea meel.

Tallegg FIT! tooted. Foto: Rauno Liivand
Tallegg FIT! toodetest saad kiirelt valmistada maitsva ja tervisliku lõunasöögi. Fotodel Tallegg brändisaadiku, toitumisnõustaja Teele Tederi toidulaua näited.