Ettevõttest

Talleggi grilltoodete müük kolmekordistub jaaninädalal

17. June 2015

Tallegg müüb jaaninädalal ja sellele eelneval nädalal ligi kolm korda rohkem grilltooteid kui tavapärasel suvenädalal. Talleggi tootmine valmistub jõudsalt jaaninädalaks ning seetõttu töötab tootmine ka terve nädalavahetuse, et tagada poodides võimalikult värsked tooted. Valmistudes tavapärasest suuremaks tootmismahuks palkas tehas ligi 20 suveabilist.

„Tavapäraselt müüb Tallegg suveperioodil kuskil 38 tonni erinevaid grilltooteid nädalas, kuid näiteks eelmisel aastal kasvas jaaninädalal grilltoodete müük lausa 100 tonnini,“ ütles Talleggi turundusjuht Triin Kõrgmaa. „Eelmisel aastal oli näha, et isegi halb ilm ei heidutanud grilltoodete populaarsust. Oleme ka sel aastal selleks valmis, et Talleggi grilltooted oleks poodides lettidel ilusti saadaval,“ lisas Kõrgmaa.

Kõrgmaa sõnul on jaaninädala hitt-toodeteks tavapäraselt Talleggi püsiportfelli tooted ehk vanad klassikud nagu jogurti kanalihašašlõkk ja erinevad marinaaditooted. „Sellesuviseks hitt-maitseks on kindlasti ka mahlakas klassikaline kintsuliha šašlõkk paprika, sibula, pipra, köömnete, basiiliku ja punega, ning kiiresti valmivad ürdivõised fileesteigid. Samuti aitavad nälga kustutada ka menukad Talleggi snäkid, mille hulgast leiab midagi nii teravamate maitsete armastaja kui ka naturaalsemate maitsete pooldajad. Lisaks saab iga tarbija valiku teha kintsulihast mahlasemate snäkkide ja fileest figuurisõbralikumate snäkkide vahel.“

Eelmisel aastal olid jaaninädala hitt-toodeteks erinevad jogurtimarinaadis grilltooted nagu kanalihast jogurtišašlõkk, fileešašlõkk jogurtiga ja jogurti-tilli kanafilee. Samuti olid populaarsed kondita liha ehk filee ja kintsuliha tooted ning erinevad kanasnäkid. Jaaninädalal osteti tavapärasest suuremaid pakendeid, mida oodatakse ka sel aastal.

Talleggi tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert. Kontsern toodab ja müüb tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea- veise-, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScani klientideks on jaemüügi-, tööstus-, toitlustus ja ekspordisektorid ning ettevõtte koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Kontsern ekspordib oma tooteid peaaegu 50 riiki. HKScani netokäive oli 2014. aastal 2 miljardit eurot, ettevõttes töötab ligikaudu 7 700 inimest.