Ettevõttest

Tallegg tõi turule innovaatilise lihaviineri

02. November 2009

Talleggi uus Klaabu lihaviiner on omas kategoorias innovaatiline toode, mis sobib eriti hästi lastele, sest koosneb kõrgekvaliteedilisest broilerilihast.
Kanaliha kogus kogu viinerist on 67%, toode on väga madala rasvasisaldusega ning ei sisalda toiduvärve ega maitsetugevdajaid.

„Kuigi viinerid on Eestis väga populaarsed – nende tarbimine on kasvanud AC Nielseni andmetel ainuüksi viimase aastaga 5%, on viinerikategooria reeglina innovatiivsete uudiste ja toodete vaene. Selle vea on Tallegg parandanud,“ sõnas ASi Tallegg äridirektor Margus Venelaine. „Kevadel lansseeritud Klaabu viineri retsepti on Talleggi lihameistrid teinud veelgi tervisesõbralikumaks – lihasisaldus ja toiteväärtuslikud näitajad on uuel lihaviineril veelgi paremad. Klaabu viinerid on hea näide tõestamaks, et laste armastatud viinerit, mida meedias on nimetatud mitte kõige tervislikumaks tooteks, on võimalik teha ka tervislikuna.“

Klaabu Lihaviiner 500g_500px

„Talleggi Klaabu viinerite eesmärk on pakkuda viinerite tootekategoorias tervislikku alternatiivi,“ sõnas ASi Tallegg turundusjuht Krista Kalbin. „Eesti laste ja ka täiskasvanute parem toitumine tõkestaks paljude haiguste levikut, mis suures osas on tingitud just eluviisidest: vähesest liikumisest ja valest toitumisest. Eesti Südameliidu andmeil on Eestis inimeste viiest surmast kolm põhjustatud südame- veresoonkonnahaiguste tüsistustest ning juba 54% Eesti lastest on tervisehäired, mis on tihti põhjustatud ebatervislikest eluviisidest. Klaabu lihaviiner on oma hea toiteväärtuse poolest lastele kõige sobivam, sobib nii näksimiseks kui põhiroaks, on hea südametervisele ning maitseb hästi.“

Margus Venelaine sõnul on Talleggi viinerite müük kasvanud võrreldes eelmise aasta oktoobriga rohkem kui 10 korda. „Talleggi kanaviinerid on hästi vastu võetud, iga eesti elanik imikust raugani sõi oktoobris 1,8 Talleggi viinerit. Eelmisel aastal müüsime oktoobris 5 tonni viinereid, tänavu juba 60 tonni,“ rääkis Margus Venelaine.

Klaabu lihaviiner

Koosneb kõrgekvaliteedilisest broilerilihast (67%).
Ei sisalda mehaaniliselt töödeldud kanalihamassi (MDM).
Ei sisalda toiduvärve.
Ei sisalda maitsetugevdajat E621.
Rasvasisaldus väga madal – 6% (viinerite rasvasisaldus küündib kuni 30 protsendini).
Sisaldab rohkelt valku.
Sisaldab vähe soola: 1,5%.

Huvitavat lisainfot:
www.tallegg.ee/klaabu