Ettevõttest

Tallegg toetab Tallinna koolide südamenädala projekti Klaabu lihaviineriga

19. April 2010

AS Tallegg toetab Haridusameti algatatud koolide tervislikul toitumisnädalal „Võileib minu südame heaks“ õpilaste näidisvõileibade tegemist tasuta kanalihast võileivamaterjaliga ning pakub Tallinna koolidele Südamenädala raames eriti soodsalt Klaabu lihaviinerit.

„Mul on väga hea meel, et Haridusamet korraldab koolides projekti, millega väärtustab teadlikku toitumist – mis on tervise ja tervisekasvatuse alus,“ lausus ASi Tallegg äridirektor Margus Venelaine. „Ülekaalulisus ning selle eelduseks olev vale toitumine on eestlaste hulgas kasvav terviseprobleem, mille lahendus ei ole tegelikult keeruline. Tundub ka, et Talleggi soovitust süüa rohkem linnuliha on teadvustatud, sest linnulihatarbimine on tõusnud Eestis juba 22 kilogrammini inimese kohta aastas.“

„Eestis moodustavad südame- ja veresoonkonnahaigused kogusuremusest pea poole. Ka laste seas läbi viidud uuringud on jahmatavad: üle pooltel lastel on juba erinevaid vereringehaiguste ohumärke, näiteks kõrge vererõhk, suitsetamine, ülekaalulisus. Probleemide ennetamiseks, see tähendab kergemaks ning tervislikumaks toitumiseks, soovitab Tallegg nii lastele kui täiskasvanutele linnuliha ning linnulihatooteid,“ rääkis Margus Venelaine.

„Tallegg varustab projekti „Võileib minu südame heaks“ raames Tallinna Ühisgümnaasiumis Anni Arro näidisvõileibade tegemist. Näidisvõileibade tegemiseks 20. aprilli hommikul annab Tallegg linnulihast väherasvaseid ja tervislikke leivakatteid: Talleggi Lepasuitsutatud fileerull juustuga, Klassikaline broilerirulaad, Klaabu lihaviiner ning 100 kanamuna. Projekti eesmärk on tutvustada lastele tervislikumaid toitumispõhimõtteid ning samaaegselt õpetada-näidata, kuidas kodus ise kiiresti ja lihtsalt tervislikumaid võileibu valmistada,“ lausus ASi Tallegg turundusjuht Krista Kalbin. „Kõigil projektis osalevatel koolidel on võimalik koolipuhvetis ja sööklas pakkuda Klaabu viinerit,“ lisas Krista Kalbin.

Talleggi lastele mõeldud Klaabu lihaviiner on esimene viiner Eestis, mis on valmistatud parimast kanalihast, ei sisalda maitsetugevdajaid ega toiduvärve. Klaabu lihaviiner on suure valgusisaldusega, selles on soolad ja rasvad heas tasakaalus ning sobib seetõttu hästi laste toidulauale. Klaabu Lihaviineris on 67% kanaliha ja on teiste sarnaste toodetega võrreldes 3 korda vähem rasva – 6 protsenti.

Tallinna Haridusamet korraldab koolidele Südamenädala raames 19.–23. aprillil tervisliku toitumise nädala „Võileib minu südame heaks“. Projektiga on ühinenud 16 Tallinna kooli.