Ettevõttest

Tallegg täiendas värske broileriliha valikut

06. November 2014

Ainus kodumaine linnulihatootja Tallegg lisas oma sortimenti kaks erinevat värske broileriliha minutipihvi.

Kodumaisest kanalihast valmistatud minutipihv on tervest fileest lõigatud ning tarbija jaoks juba läbi haamerdatud õhuke steik. Minutipihvist saab valmistada mitmeid lihtsaid roogasid, nagu paneeritud šnitsleid või kergelt praetud steigid. Libliklõike pihv on samuti tervest fileest poolitatud, kuid jäetud lõpuni lõikamata. Tulemuseks on suur fileesteik, millest saab hästi valmistada täidetud kanarulle või –taskuid. Kevadel tõi Tallegg turule ka puhtast fileest valmistatud broilerihakkliha, mis täiendas hakklihade kategooriat, olles esimene värskest linnulihast valmistatud hakkliha.

“Uued tooted lihtsustavad kodukokkade söögitegemist veelgi, sest broilerifilee minutpihvidest saab valmistada lõputult palju erinevaid paneeritud, maitsestatud või täidetud kanaliha roogasid,” rääkis Talleggi turundusjuht Triin Kõrgmaa. Kõrgmaa sõnul saab tänu õhukesele lihatükile seda valmistada vaid mõne minutiga.

Kuna Eestis on kanaliha tarbimine jätkuvas kasvus – eelmisel aastal tarbiti seda keskmiselt 23,2 kilogrammi inimese kohta – toetavad kanalihast mugavustooted Kõrgmaa hinnangul inimeste maitse- ja tarbimiseelistusi.

Talleggi jahutatud minutipihv ja libliklõike minutipihv tulevad poelettidele 400 grammistes pakendites. Ühes pakendis on 3-4 filee tükki. Talleggi broilerifilee hakkliha on saadaval 300g pakendis. Tooteid võib leida kõikidest suurematest Eesti poodidest.

Talleggi tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert. HKScan toodab, müüb ja turustab tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea- veise-, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Ettevõtte koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. HKScan ekspordib tooteid peaaegu 50 riiki. HKScan Grupi 2013. aasta netokäive oli 2,1 miljardit eurot ning kontsernis töötab ligi 7 700 töötajat, mis teeb kontsernist ühe Euroopa juhtiva lihaettevõtte.