Ettevõttest

Tallegg: Lihatoodete turul kasvab soodsate ja linnulihast valmistoodete osakaal

14. January 2010

Talleggis kasvas valmistoodete müük 2009. aastal 34%. Viimase aastaga on suurenenud linnulihast keeduvorstide, viinerite ja pihvide osakaal. Turu-uuringufirma AC Nielseni andmetel on kogu viinerisegment kasvanud aastaga 4%, sealhulgas linnulihast valmistatud viinerite osakaal 8 korda.

“Viimase aastaga on kasvanud oluliselt soodsamate toiduainete tarbimine: lihatootmises tähendab see, et rohkem ostetakse soodsaid valmistooteid – näiteks keeduvorste, viinereid ja pihve,” sõnas ASi Tallegg äridirektor Margus Venelaine. “Suurt kasvu näitas sealjuures just linnulihast valmistoodete tarbimine. Valmistoodete grupi müük kasvas Talleggis 2009. aastal võrreldes aasta varasemaga 34%, moodustades kokku 20% Talleggi lihatoodete müügimahust.”

Margus Venelaine peab linnuliha valmistoodete eelistamisel oluliseks kanaliha tervislikkust. “Linnulihatoodete eelistamise põhjuseks on
asjaolu, et liha ja lihatoodete ostu puhul on tervislikkuse jälgimine jõudnud ka valmistoodete tooterühmadesse – linnulihast valmistooted on
väherasvasemad võrreldes analoogtoodetega teistest lihatüüpidest,” rääkis Margus Venelaine.Talleggi viiner 500g (1)

 

ASi Tallegg turundusjuhi Krista Kalbini sõnul on nii Talleggi Viiner kui Fileerull viinerite ja sinkide kategoorias enimmüüdavate lihatoodete seas. “Viinerikategoorias on AC Nielseni andmeil linnulihast valmistatud viinerite osakaal aastaga kasvanud 8 korda: 2 protsendilt 17%-ni. Kogu viinerisegment – nii linnulihast kui muud viinerid – on sealjuures kasvanud aastaga 4%. Talleggi viiner kanalihast 500g on tõusnud Eesti kolme enimmüüdud viineri hulka jäädes müügimahult alla vaid eestlaste lemmikule – Rakvere viinerile. Talleggi toiduvärvidest ja maitsetugevdajatest vaba väherasvane Klaabu lihaviiner on oma nišis ainulaadne ning kogub samuti tasapisi kindlaid püsitarbijaid,” rääkis Krista Kalbin.

“Valmistoodete rühma siseselt on Talleggi jaoks mahult suurim tooterühm pihvid. Pihviliste tootesegment näitab väga suurt linnuliha eelistamist: Eestis müüdavaist 20 populaarseimast “pihvilisest” on 13 valmistatud linnulihast. AC Nielseni andmeil on linnulihast pihviliste osakaal koguturust juba kokku 54% (aasta varem 47%). Pihviliste kategooria viie populaarseima seas on kaks Talleggi toodet: Kanapallid ning Kanapihvid,” rääkis Krista Kalbin.

Kokku on Talleggi sortimendis valmistooteid 96, nende arv Talleggi portfellis on aastaga kasvanud. Kõikidest Eestis müüdavatest linnulihatoodetest toodab Tallegg keeduvorstidest 97%, sinkidest 72%, pihvilistest 72% ja viinereist 63%.