Ettevõttest

Tallegg investeeris pea pool miljonit eurot keskkonnasõbralikku pakendamisliini

19. April 2017

Tallegg investeeris pea pool miljonit eurot Tabasalu lihatööstuse tootmise automatiseerimisse, et minna algavale grillihooajale vastu kanašašlõki ja marinaadis lihaga, mis on pakendatud senise plastikämbri asemel keskkonnasõbralikumasse sangaga kotti.

Talleggi tooteid valmistava AS HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul on tal hea meel näha, et see, kuidas toidu valmimine tööstustes mõjutab keskkonda, on saamas üha olulisemaks näitajaks ka tarbijate silmis.

“Oleme aastaid panustanud sellesse, et meie tegevus koormaks võimalikult vähe meid ümbritsevat keskkonda. Tegeleme selle saavutamiseks pidevalt tootmisseadmete ja -tehnoloogiate kaasajastamisega ning töötame välja keskkonnasäästlikumaid tootekontseptsioone,” kommenteeris Mere.

„Loodussäästlik ja mugav pakend on ostumomendil üha kaalukamad argumendid. Nii on ka Talleggi uued pakendid valmistatud 100% taaskasutatud materjalist ja nende valmistamiseks kulub kuni 71% vähem materjali. Lisaks nõuab uus pakend oluliselt vähem ruumi, mistõttu vajavad uued kotid võrreldes ämbritega 96% vähem transportimist ja sellega käsikäes väheneb ka süsihappegaasi emissioon. Mõistagi aitab ruumisäästlikum pakendilahendus vähendada tekkivat prügi ka kodudes,” lisas Mere.

Lisaks ettevõtte ökoloogilise jalajälje vähendamisele automatiseerib antud liini kasutuselevõtt tootmist, mistõttu kasvab tootlikkus antud tootmisliinil 50%.

Mugavama ja loodussäästliku kuue saavad seitse eestimaisest kanalihast valmistatud šašlõkki ning neli marinaadis liha. „Mugav püstiseisev sangaga kott on lisaks uue silmatorkava disainiga ning osaliselt läbipaistev, mis annab tarbijale olulise lisaväärtuse võimaldades kaupluses oma silmaga toodet näha,“ lisas Talleggi brändijuht Triin Lõoke.

Talleggi tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. AS HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab ja turustab tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades, ekspordime oma tooteid pea 50 riiki. HKScani netokäive oli 2016. aastal 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 300 töötajat.

Lisainfo:

Kerstin Aps

HKScan kommunikatsioonijuht

E-post: Kerstin.Aps@hkscan.com