Ettevõttest

Suurim toiduainetööstus lülitus ümber taastuvelektrile

21. December 2020

Eesti suurim toiduettevõte HKScan Estonia on tänavu oma Rakvere ja Tabasalu tootmisüksustes tarbinud vaid rohelisest energiast pärinevat elektrit ning säästnud seeläbi oma süsiniku emissiooni ligi 60 tuhat tonni.

HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul on ettevõtte jaoks olnud viimaste aastate üks olulisim eesmärk Rakvere ja Talleggi toodete jõudmine tarbijateni aina jätkusuutlikumalt. “Taastuvelektri kasutusele võtuga vähendame võrreldes eelmise aastaga enda tootmistega seotud süsihappegaasi heitkogust 60 tuhande tonni võrra – see on tohutu muutus, mis käib käsi-käes HKScani keskkonnaalaste eesmärkidega. Sellest lähtume ka ettevõtte investeeringuotsuseid tehes,“ lisas Mere.

Lisaks taastuvelektri kasutusele võtmisele, on ettevõte aastate jooksul vähendanud oma tootmishoonete uuendamiste käigus soojusenergia ja vee tarbimist. „Samuti lähtume oma tegevustes ringmajanduse põhimõttest, mille kohaselt püüame maksimaalselt nii tööstuse kui ka loomakasvatuse tekkivaid jäätmeid kasutusele võtta. Näiteks kasutame Rakvere ja Tabasalu lihatööstustes külmatootmisel tekkivat soojusenergiat sooja vee saamiseks. See on vähendanud sooja vee tootmisel gaasi tarbimist 50 protsenti,“ tõi esile Mere.

Seoses süsiniku jalajälje vähendamisega on täiendavalt HKScan Estonia eesmärk vähendada aastaks 2025 oma toodete pakendamisel plasti kasutamist vähemalt 200 tonni ehk 20 protsenti ning minna selleks ajaks täielikult üle taaskasutatavatele pakenditele.

HKScan Estoniale on väljastatud EECS RES-GO sertifikaat, mis tõendab, et kasutatav elekter on täielikult toodetud taastuvenergiast.

 

Lisainfo:

Kerstin Aps

HKScan Estonia kommunikatsioonijuht

E-mail: Kerstin.Aps@hkscan.com

Telefon: 52 47 583

 

HKScani eesmärk on kasvada mitmekülgseks toiduettevõtteks. Meil on enam kui saja-aastane kogemus täitmaks klientide ja tarbijate ootuseid toota maitsvat, tervislikku ning vastutustundlikku toitu. HKScanis vastutame toidutootmise arendamise eest kogu väärtusahelas – alates farmidest kuni tarbijateni. Meie mitmekesises tooteportfellis on nii
sea-, linnu- kui veiseliha ja taimsed tooted, mida toodame ja turustame tuntud kaubamärkide all, nende hulgas HK, Scan, Rakvere, Via, Rose, Pärsons, Kariniemen ja Tallegg. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. HKScanis töötab üle 7000 spetsialisti, kes tagavad maitsvama elu täna ja homme. 2019. aastal oli börsil noteeritud HKScani netokäive 1,7 miljardit eurot.