Ettevõttest

Rakvere ja Tabasalu lihatööstused tunnistati FSSC 22000 toiduohutussertifikaadi väärilisteks

24. August 2018

Rakvere ja Tabasalu lihatööstustele omistati ülemaailmselt mainekas FSSC 22000 toiduohutussertifikaat, mis lihtsustab nendes tehastes valmiva toodangu eksporti välismaale.

HKScan Estonia kvaliteedijuhi Priit Dreimann sõnul kontrollime Rakvere ja Tabasalu lihatööstustes toodangu kvaliteeti igas etapis, alates loomade saabumisest tapamajja kuni valmistooteni välja, ning seda kinnitavad ka välised audiitorid. „Antud sertifikaat annab garantii, et Rakvere ja Tabasalu tehastes valmivad tooted ohutus, puhtas ja kõrgetele kvaliteedinõuetele vastavas keskkonnas,“ lisas Dreimann.

Sertifitseerimisettevõtte DNV poolt viidi audit läbi Rakvere ja Tabasalu lihatööstustes jaanuaris ja veebruaris.

Järgmise sammuna on eesmärk 2019. aasta jooksul Lätis asuvale Jelgava lihatööstusele FSSC 22000 toiduohutussertifikaat saada.

Toiduohutusstandard FSSC 22000 (food safety system certification ’toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifitseerimine’) on rahvusvaheliselt tunnustatud toiduainetööstuse ettevõtetele mõeldud toiduohutuse juhtimissüsteem, mis hõlmab interaktiivset kommunikatsiooni, juhtimissüsteemi ja ohukontrolli. FSSC 22000 põhineb olemasolevatel ISO standarditel ja 2010. aastast on üleilmne toiduohutusorganisatsioon Global Food Safety Initiative (GFSI) seda täielikult tunnustanud.

Talleggi tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. AS HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab ja turustab tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades, ekspordime oma tooteid pea 50 riiki. HKScani netokäive oli 2017. aastal 1,8 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 300 töötajat.

 

Lisainfo:

Kerstin Aps

Kommunikatsioonijuht

E-mail: Kerstin.aps@hkscan.com