Ettevõttest

Rahvusvahelisel munapäeval tutvustatakse muna kui unikaalset ja tervislikku toodet

14. October 2011

Tervisemunad M6

Käesoleva aasta rahvusvahelisel munapäeval, 14.oktoobril, juhitakse üle maailma tähelepanu kanamuna tervislikele omadustele ja tegeletakse heategevusega mune kinkides. Eestis kingib Tallegg kõigile Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonoritele ning Tartu Mäe-kodu lastekodulastele karbi Omega-3 rasvhapetega rikastatud Tervisemune.

Maailmas kannatab täna miljard inimest alatoitumuse all ning see arv suureneb, sest aastaks 2050 prognoositakse maailma rahvaarvu kasvu 9,1 miljardi inimeseni. Maailma munatootjaid esindav Rahvusvaheline Munakomisjon (IEC) teeb tihedat koostöösd ÜRO põllumajandus- ja toitlustusorganisatsiooniga (FAO) lahendamaks kasvava rahvastiku toitmise väljakutseid.
„Munapäeval räägitakse kogu maailmas kanamunast kui väärtuslikust ja soodsast toiduainest ,“ ütles AS Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. „Samuti on sümpaatne, et munapäeval pööratakse traditsiooniliselt palju tähelepanu heategevusele. Tahame Talleggi poolt anda oma sümboolse panuse toetades doonoreid ja lastekodulapsi“.

„Muna on kõigile kättesaadav väärtuslike proteiinide ja vitamiinide allikas ning seetõttu oluline komponent meie toidulaual. Kättesaadavusest räägib ka asjaolu, et viimasel aastal on muna hind üldise toidu kallinemise taustal hoopis langenud. Munakarbi hind kaupluses alla 1 euro on oluliselt soodsam kui meie naabritel Lätis ja Soomes,“ lausus AS Tallegg turundusjuht Krista Kalbin. „Eestis on muna populaarsus jätkuvalt tõusuteel: 2010. söödi 8 miljonit muna rohkem kui aasta varem, mis teeb 187 muna inimese kohta aastas,“ lisas Kalbin.

„Talleggi Tervisemunad on just selline toiduaine, mida sobib anda verd loovutanud doonorile – toitev ja tervislik,“ ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla kommunikatsioonispetsialist Eva Maimre . „On rõõmustav, et koostöö Talleggiga võimaldab meil doonorluse tähtsust rõhutada ja sellelaadset heategevust ühiskonnas teadvustada. Iga väiksemgi samm ja tunnustus aitab üldist hoolivustaset ühiskonnas tõsta,“ lisas Eva Maimre.

Rahvusvahelist munapäeva tähistatakse igal aastal oktoobri teisel nädalal. Rahvusvaheline Munakomisjon (IEC) soovitab munapäeva tähistada mitmel põhjusel: munad on kuulunud inimese toidusedelisse juba tuhandeid aastaid, muna on kõige toitainerikkam, kogu maailmas üks odavamaid toiduaineid ja seda tarbitakse väga erinevates kultuurides kõikidel kontinentidel.

Home