Ettevõttest

Põhja-Tallinna vähekindlustatud perede jõululaual on Talleggi ahjukana

21. December 2009

19. ja 20. detsembril jagas Tallegg MTÜ Crescendo abiga Põhja-Tallinna vähekindlustatud peredele jõulupakid. 100 peret saavad pühadelauale Talleggi ahjukana, rulaadi ja Klaabu lihaviinerid.

„MTÜ Crescendo on juba mitmeid aastaid oma jõulukontsertide raames algatanud heategevuslikke aktsioone ja juhtinud inimeste tähelepanu nendele ühiskonna liikmetele, kellele jõulude tulek ei pruugi nii ootusrikas olla,“ lausus Lehari Kaustel MTÜst Crescendo. „Selleaastase jõuluprojekti sihiks on aidata majandusraskustesse sattunud Põhja-Tallinna perekondi jõuluajal ning võimalusel leida Peeteli kiriku sotsiaalkeskust pikemaajalisi koostööpartnereid, kes on nõus abistama praeguses Eesti raskes majandusolukorras hättasattunud inimesi.“

Jõulupaki projekt on mõeldud 100 vähekindlustatud perele jõulupaki koostamiseks. Perede kontaktid on saadud koostöös Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse ja Põhja-Tallinna Linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonna lastekaitse talitusega. Jõulupaki saajad on Põhja-Tallinna (Kopli, Kalamaja) piirkonnas majandusraskustes olevad pered, kes on regulaarselt vajanud toiduabi Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse kaudu. Suur osa on neist lastega üksikvanemad või pered, kus on üks või mõlemad vanemad tööta jäänud. Pered, kelle esmavajadused on tihti rahuldamata.

„Jõulupakk pühaderoogadega Talleggi poolt on mõeldud kingi saajate aitamiseks ja rõõmustamiseks,“ lausus ASi Tallegg äridirektor Margus Venelaine. „Mul on hea meel, et MTÜ Crescendo andis meile võimaluse teha heategu ning abistada inimesi, kes tõeliselt abi vajavad, olgu see suur või väike. Loodan, et pakid teevad peredele rõõmu ning ka maitsevad kõigile saajatele.“

Kontserdisarja „Hingemuusikaga jõuluaega“ eesmärk on tuua inimesi hetkeks eemale igapäevasest jõulukiirusest, pakkudes ühelt poolt võimalust kuulata heal tasemel sakraalmuusikat ning teiselt poolt aidata lapsi ja inimesi, kelle jaoks jõulude tulek ei pruugi olla nii ootusrikas kui tavalistele perekondadele. Näiteks eelmisel aastal koguti publiku kaasabil Käo-keskuse erivajadustega lastele suur hulk jõulukinke ning samuti koguti toetust Käo-keskuse tegevuskuludeks.

Peeteli kiriku sotsiaalkeskust

Peeteli kogudus on tegelenud vanemliku hoolitsuseta lastega juba 1997. aastast, mil nad kohtasid Kopli liinidel räpaseid, näljaseid lapsi ja otsustasid neid regulaarselt toitma hakata. Aegamööda on kujunenud algsest tööst tänavalastega laiem sotsiaalalane töö Tallinnas, püüdes võimalusel lapsi ja vanemaid kokku viia ehk tegeleda perekonnaga tervikuna. Kontaktid peredega on tekkinud tänavatöö kaudu Kopli Liinidel. Keskmine perekond elab umbes 14 m2 suuruses ühiselamutoas ilma köögi ja pesemisvõimaluseta. Aga on ka hullemaid tingimusi. Pesemisvajadust on võimalik rahuldada Peeteli kiriku sotsiaalkeskuses. Keskuse juures tegutseb veel turvakodu, lastekodu ja päevakeskus. Lastekoduteenust on Peeteli kirikult sisse ostnud Tallinna linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuamet, edasi on osaletud erinevates projektides, kuid alates 2005. aastast on tulnud oma jõududega ja toetajate abiga toime tulla. Sealt alates on tegevus jätkunud tänu sellele, et olemas eraisikuid, firmasid, kogudusi ja erinevaid organisatsioone kes on Peeteli tegevust toetanud.