Ettevõttest

Klaabu Lihaviiner on lastekaitsepäeva puhul Tallinna lasteaedadele tasuta

14. mai 2010

AS Tallegg koostöös Tallinna Haridusametiga korraldab Tallinna lasteaedades Tervisliku nädala Klaabu Lihaviineriga. Lastekaitsepäevale pühendatud laste tervislikku toitumist väärtustav Tervislik nädal kestab 31. maist 4. juunini. Klaabu Lihaviineri Tervisenädalal osaleb kokku 36 Tallinna Tervist Edendava Lasteaia võrgustiku liiget.

„Toitumisharjumused saavad alguse lapsepõlvest ning neid on hiljem raske muuta,“ ütles Tallinna Haridusameti terviseedenduse vanemspetsialist Eve Levand. „Ka paljud täiskasvanuea haigused saavad alguse valest toitumisest lapsepõlves. On väga oluline, et lastele meeldiks toit, mida nad söövad, aga et see oleks samal ajal ka tervislik ning rajaks vundamendi heale tervisele. Enamikule lastele meeldivad viinerid ja mis saaks olla parem, kui see, et meeldiv on ühendatud ka tervisele kasulikuga. Mul on väga hea meel, et on hakatud valmistama ka viinereid, mis on tervislikud ja südamesõbralikud.“

„Klaabu Lihaviineri Tervisenädala näol on tegemist väga toreda üritusega, millest on kasu nii lasteaiale, lastele kui ka vanematele,“ ütles Tallinna Pääsupesa lasteaia juhataja Liivi Aleksandridi. „Oleks tore, kui jätkame Tervisenädalaga ka edaspidi ning arendame selle raames toimuvaid tegevusi tasapisi laiemaks. Pääsupesa lasteaed kaasab omalt poolt Klaabu Viineri Tervisenädalasse ka laste vanemad. Korraldame neile koos lastega viineriretseptide konkursi tulemuste lõpetamise pikniku. Ning kindlasti teeme ka näituse viineritoitude retseptide piltidest,“ rääkis Liivi Aleksandridi.

„Soovime seoses lastekaitsepäevaga esile tõsta laste tervise ning terviseteadlikkuse olulisust,“ lausus ASi Tallegg turundusjuht Krista Kalbin. „Teadmised tervislikust toitumisest ei teki iseenesest, neid peab õppima ja sellega saavad edukalt algust teha lasteaiaõpetajad. Tallegg ja Tallinna Haridusamet soovivad ühiselt, et lastekaitsepäeval mõeldaks senisest rohkem laste tervislikumale toitumisele, mis paneb aluse täisväärtuslikuks eluks. Viiner meeldib tavaliselt lastele väga – Tallegg valmistab Klaabu Lihaviinerit, mis on tervislik ning annab võimaluse pakkuda lastele lemmikut parimas tervislikus vormis. Klaabu Lihaviiner on Eesti esimene südamesõbralik viiner, mille on heaks kiitnud ka Eesti Südameliit.“

Klaabu Lihaviineri Tervisenädala eesmärk on seoses lastekaitsepäevaga kasvatada teadlikkust tervislikust toitumisest juba lasteaia tasemel. Klaabu Lihaviineri Tervisenädalal osaleb Tallinna Tervist Edendava Lasteaia võrgustiku 36 liiget. Neis lasteaedades korraldatakse tervisenädala raames tervislikku toitumist tutvustav päev ning pakutakse menüüs Klaabu Lihaviinerit. Viiner on lasteaedadele tasuta. Tervisenädala raames toimub ka viineritoitude retseptivõistlus. Retseptivõistluse žüriis osalevad terviseedenduse eksperdid. Huvitavaima retsepti autorile või autoritele on Tallegg välja pannud auhinnad.

Klaabu Lihaviiner sisaldab 67% parimat broileriliha, on kõige väiksema rasvasisaldusega –
6%, vähendatud soolasisaldusega ning tasakaalustatud rasvade suhtega. Klaabu Lihaviineri on heaks kiitnud Eesti Südameliit. Loe Klaabu Lihaviineri kohta pikemalt: www.tallegg.ee/klaabu.