Ettevõttest

Innovaatiline ahjukanaliblikas Talleggilt

30. November 2016

Eesti ainus kodumaine linnulihatootja Tallegg teeb selle talve uudistootevalikuga rõõmu igale kanalihasõbrale. Seniste lemmikute kõrvale lisandus tooteportfelli ahvatlev valik kanaroogasid. Innovaatiline ahjukanaliblikas võiga, broilerikintsuliha läätsede ja porruga, broilerifileerullid mozzarella ja spinatiga ning rikkalikus kastmes broileripoolkoiva osso bucco.

Talleggi brändijuhi Triin Lõokese sõnul on aasta lõpp kanalihatoodete vaieldamatu kõrghooaeg. ”Talvehooaja lahutamatuks osaks on toekamad lihapraed, millele on aga hea vaheldust luua kergemate kanaroogadega. Kanatoodete müük teeb jõulukuul märgatava hüppe ning üks pidulik kanapraad ei ole traditsiooniliste roogade kõrval eestimaalaste jõululaual enam sugugi uus nähtus, vaid pigem kasvav trend,” kommenteeris Lõoke.

Sel talvehooajal on Tallegg välja tulnud põnevate uudistoodetega, mille rõhuasetus on kodumaisel toorainel, mugavusel ja toiduvalmistamise kiirusel. ”Müügiveduriks tõotab kujuneda Talleggi uuenduslik ahjukanaliblikas, mis on saanud oma nime erilise kuju järgi, mis meenutab liblikat. Tegemist on Eesti turul täiesti unikaalse ahjukanaga, mis valmib tänu pinnalaotusele kiiresti ja küpseb ühtlaselt,” selgitas Lõoke.

Ahjukanaliblikas on pakendatud mugavasse küpsetuskotti, mis tagab täiuslikult pehme ja mahlase sisu ning kauni kuldpruuni ja krõbeda pealispinna. Kerge kanaroa maitsebuketis annavad tooni ehe või, ürdid ning sidrunimekk.

Tasakaalustatud toidusedeli suunas aitab püüelda ka Talleggi broilerikintsuliha läätsede ja porrulauguga tomatikastmes, mis on terviklik lahendus söögikorraks kogu perele. Trendika maitsekooslusega Talleggi broilerifileerullid mozzarella ja spinatiga sobivad aga eriti hästi kergete toidukordade austajatele. Hõrgu toiduelamuse garanteerib rikkalikus kastmes broileripoolkoiva osso bucco, mille kaaslaseks külluslik valik tervislikke köögivilju. Erakordne kanalihast osso bucco valmistatakse broileripoolkoibadest, mis on Talleggi lihameistrite poolt käsitsi lõigatud. Talleggi uudistooted on pakendatud mugavasse küpsetuskarpi ja valmivad koduköögis lihtsa vaevaga.

Talleggi tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. AS HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab, turustab ja müüb tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScani klientideks on jaemüügi-, tööstus-, toitlustus- ja ekspordisektorid ning kontserni koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. HKScan ekspordib oma tooteid peaaegu 50 riiki. HKScani netokäive 2015. aastal oli 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 400 töötajat.

Lisainfo:
Kerstin Aps
Kommunikatsioonijuht
E-mail: Kerstin.aps@hkscan.com