Ettevõttest

HKScan Estonia renoveeris Eesti suurima broilerifarmi

17. February 2017

Eesti suurim toiduainetööstuse ettevõte AS HKScan Estonia renoveeris 2,2 miljoni eurose investeeringuga Talleggi Rannamõisa broilerifarmi. Kahekümnest hoonest koosnevat farmikompleksi renoveeriti kaks aastat, aastas kasvab seal ligi 3 miljonit tibu.

HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul on tegemist efektiivsust tõstva investeeringuga tänu millele tagatakse keskkonnasõbralikum tootmine ning parandatakse lindude heaolu ja pidamistingimusi. „Uutes Talleggi Rannamõisa broilerifarmi linnukasvatusruumides on kvaliteetsem õhk, parem valgustus, uued söötmis- ja jootmissüsteemid. Lisaks võtsime farmis kasutusele uue tehnoloogia, mille abil on võimalik arvuti vahendusel reaalajas jälgida ja kontrollida lindlate sisekliima näitajaid ning vajadusel kiiresti korrigeerida kui midagi on paigast ära. Uus tehnoloogia võimaldab operatiivselt jälgida ja analüüsida farmikompleksi sööda- ja küttekulusid, mis omakorda tagab majanduslikult efektiivsema tootmisprotsessi,“ rõhutas Mere.

Tallegg Rannamõisa Farm

„Pidades silmas Euroopas levivat ning nüüd ka Põhjamaadesse jõudnud linnugrippi, parandasime ka oluliselt farmi bioohutusmeetmeid ning paigaldasime muuhulgas uue desovanni, kust farmi sisenev ning sealt väljuv transport peab alati läbi sõitma. Lisaks paigaldasime kõigile lindlatele bioohutustaseme tõstmiseks ning soojustamiseks killustikust vundamendi,“ lisas Mere.

Talleggi linnukasvatussüsteemi kuulub haudejaam ja 11 farmi – noorsugulinnufarm, neli sugulinnufarmi ja kuus broilerifarmi. Tõulinnud ehk sugunoorlinnud kasvatatakse üles Saha noorsugulinnufarmis. 23-nädalased munemisküpsed kanad siirduvad nelja sugulinnufarmi, mis paiknevad üle Eesti. Sugulinnufarmides munetud munad jõuavad Loole, kus asub Talleggi haudejaam ning kus kooruvad munast tibud. Loo haudejaamast liiguvad tibud edasi Talleggi kuude broilerifarmi, mis asuvad valdavalt Tallinna lähiümbruses.

Rakvere ja Talleggi tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. AS HKScan Estonia on Eesti suurim toiduainetööstuse ettevõte, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab ja turustab tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades, ekspordime oma tooteid pea 50 riiki. HKScani netokäive 2016. aastal oli 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 300 töötajat.

 

Lisainformatsioon:

Kerstin Aps

HKScan Estonia kommunikatsioonijuht

E-mail: Kerstin.aps@hkscan.com

Telefon: +372 52 47 583