Ettevõttest

Eesti Parim Lihatoode 2020 on Talleggi Pool kana ürdivõiga küpsetuskotis

11. June 2020

Eesti Toiduliidu poolt korraldatud Eesti Parima Toiduaine konkursil valiti Eesti Parimaks Lihatooteks 2020 Talleggi pool kana ürdivõiga küpsetuskotis ja toode sai õiguse kanda pakendil Eesti Parim Lihatoode 2020 hõbemärki.

Tänavu juba 26. korda toimunud konkursi eesmärgiks on väärtustada ja toetada tootearendust Eesti toiduettevõtetes. „Suur tänu kõikidele, kes panustasid toote loomisse ja edusse. See on suurepärane tunnustus kogu ettevõttele, näitab meie tootearenduse tugevat taset ning tõestab, et oleme jätkuvalt lihatööstuste innovatsioonivedur,“ ütles HKScan Estoni juhatuse esimees Anne Mere.

Sel aastal konkureeris Parima Lihatoote kategoorias 21 toodet ja parimaks tunnistatud Talleggi pool kana ürdivõiga küpsetuskotis jäi hindamiskomisjonile silma selle poolest, et tegu on uudse toorainega ahjukanale – pool kana küpseb kiiremini, on sobiv kogus väiksemale perele ja tagab ühtlase maitsestuse. „Toode on juba maitsestatud ja on pakitud mugavasse küpsetuskotti, nii et selle valmistamisega saab iga kodukokk hakkama. Tulemuseks on maitsekas, mahlane liha, mis meeldib kindlasti nii pere suurematele kui väiksematele liikmetele,“ kommenteeris Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.

Tooteid hindab komisjon, kuhu kuuluvad toitumisteadlased, kaubanduskettide ostujuhid, toiduajakirjanikud ja teised toiduvaldkonnaga seotud inimesed. Komisjon hindab toodete puhul nende maitset, lõhna ja konsistentsi, välimust, aga ka tervislikkust, pakendit, uudsust ja müügiedu. Ühtekokku osaleb tänavu Eesti Parima Toiduaine konkursil 167 Eesti toiduainet ja jooki.